Krystyna Bezubik - Podróż | Piękno poezji w zwykłej codzienności

Krystyna Bezubik - Podróż, Recenzja, Marzenie Literackie

Jestem tego zdania, że w zależności od sytuacji, w jakiej się znajdujemy, każdy z nas przemierza swoją osobistą wędrówkę, decydując w pewnym stopniu o tym, jaka ona będzie. Kręta i wyboista? Długa, ale wąska? Nie sposób przewidzieć.
Trzeba nauczyć się, że życie już takie jest. Zawsze bierzemy worek z losem w ciemno i czasami też mamy kaprys, żeby się nim cieszyć. Czy jesteśmy w stanie na co dzień dostrzegać jego osobowość?
Wybieram błądzenie w krainie Ducha. Może Króla Ducha, może zwykłego ducha. W krainie myśli wyższych niż Wieża Eiffla. W krainie odczuć innych, bo przewróconych na drugą stronę jak zdjęty sweter. A materializm? Jest ważny, gdy muszę opłacić rachunek za mieszkanie”. 
Tomik opowiadań „Podróż” jest niecodzienną podróżą po codzienności egzystencji i uczuciach. Przenosi do świata zwykłego, ale pełnego magii, w którym mały diabeł może spać zwinięty jak kot lub pływać w kieliszku wina. W tym świecie zamiana w czarownicę staje się lekarstwem na niewidzialność, a picie porannej kawy nabiera wymiary egzystencjalnego.
Dawno nie czytałam tekstu zawierającego tak wiele cudownych epitetów, metafor czy też porównań  i choć dzieło pani Krystyny jest stosunkowo krótkie, myślę, że wyraża o wiele więcej niż niejedna gruba książka. 
Siedem różnych opowiadań, z siedmioma różnymi wątkami o różnym celu przesłania, począwszy od pokazania zwyczajności w sposób nadzwyczajny oraz przedstawieniu piękna w banalnych sytuacjach na co dzień  oto co znajdziecie w tej książce. Podróż pozwala na zadawanie trudnych pytań, jednocześnie pomagając poszukać na nie odpowiedzi w sposób dość subtelny, dzięki czemu czytelnik może snuć własne spekulacje i wnioski. 
Jedyna wada tejże książki jest taka, że skończyła się zbyt szybko.
Dla zakochanych w subtelnej poezji, dla dorosłych.
+ Bogactwo stylistyczne;
+ Mała ilość stron.

- Nie wszystkie teksty spotkają się z uznaniem.
Jeśli masz możliwość przeczytania Podróży pani Krystyny Bezubik nawet się nie wahaj, tylko pozwól na kompletne oddanie się pięknym historiom, zatrać się w niej, poczuj ją. A przede wszystkim, zapomnij o wszechobecnym świecie. Analizuj i myśl. Szukaj sensu i uwolnij siebie. Zobaczysz, że będzie Ci lepiej.
Tylko czasami,wieczorem, kiedy zmywała makijaż, żałowała, że nie może zmyć też swojej twarzy”.

„Patrzył mi wiernie w oczy i chciał bym drapała go za uchem. Więc coś tam wymyśliłam na poczekaniu. Że oryginalne i odkrywcze. Niewinne kłamstwo nie zabija”.

„Zabijmy skojarzenia, zanim one zabiją nas. Rzucą się do gardeł, zgłodniałe wspomnień. Udają niewinne, a czają się na każdym rogu: przeszłości, przyszłości, teraźniejszości. Łatwo się o nie potknąć. Wtedy są najgorsze. Atakują znienacka. Zabijmy je. Niech już nie przypominają o niczym”.
Egzemplarz recenzencki otrzymałam od autorki.
Ogólna liczba stron: 221
Rodzaj literacki: poradnik
Tytuł oryginału: Piszę, bo chcę... 
Wydawnicto: E-bookowo.pl (e-book)
Cena okładkowa: 62,00
Data wydania: 05.11.2015
Ocena książki: 7,0/10,0
Copyright © 2016 Marzenie Literackie , Blogger