LIEBSTER BLOG AWARD #3

LIEBSTER BLOG AWARD #3
Ostatnio otrzymałam nominację do LIEBSTER BLOG AWARD od Kamili z bloga Sinking in dreams. Bardzo dziękuję za pamięć, jest mi niezmiernie miło! Swoją drogą jest to już moja trzecia nominacja na blogu, więc o matko! Strach pomyśleć, że będziecie musieli znowu dowiedzieć się o mnie czegoś nowego...
Odważnych zapraszam do kolejnej części. 


Pytanie 1
Wymień 5 książek, które polecasz z całego serca.
Alex Kava - Dotyk zła, Harlan Coben - Klinika śmierci, Tess Gerritsen - Czarna loteria, Ransom Riggs - Osobliwy Dom Pani Peregrine, Stephen King - To.
W ogóle to z całego serca polecam czytanie!

Pytanie 2
Twoja ulubiona fikcyjna postać żeńska? Dlaczego akurat ona?
Maggie O'Dell z serii Alex Kavy. Jest kobietą niezmiernie silną i odważną, potrafiącą przezwyciężać własne słabości co stale udowadnia w kolejnych częściach.
Każdą postać cenię za coś innego, tak samo zresztą jest w przypadku postaci męskich.


Pytanie 3
Najlepsza ekranizacja książkowa Twoim zdaniem?
Oglądam filmy tylko wtedy, jeśli coś naprawdę mnie zainteresuje, ale jeśli chodzi o ekranizację to jak dotąd nie spotkałam się z takim, którym wywarłby na mnie jakieś piorunujące wrażenie. Albo oglądałam film a książki nie czytałam albo odwrotnie.
Z niecierpliwością czekam na ekranizację Osobliwego Domu Pani Peregrine w październiku i na nowszą wersję TEGO Stephena Kinga. To będzie coś!Pytanie 4
Książka, która wywarła na Tobie ogromne wrażenie to...?
Stephen King - To, Autobiografia Marilyna Mansona - Trudna droga z piekła.


Pytanie 5
Twój ulubiony cytat?
Ostatnio trafił w moje serce ten: 

„Czasami wściekamy się na kogoś, kto zajdzie nam drogę w korku ulicznym, zbyt długo zamawia kawę w Starbucksie albo reaguje niezgodnie z naszymi oczekiwaniami, a przecież nie mamy pojęcia, co kryje się w jego wnętrzu. Możliwe, że ta osoba zmaga się z jakąś naprawdę gównianą sytuacją. Jej życie mogło się rozpaść na kawałki. Dotknęła ją jakaś niewyobrażalna tragedia, a pośród tego chaosu jej zdrowie psychiczne wisi na włosku. Jednak nas to nie obchodzi. Niczego nie widzimy. Tylko idziemy naprzód.”


Pytanie 6
Twój idealny fikcyjny mąż? Dlaczego właśnie on? 
Serce mi pęka na myśl, że jeszcze nie znalazłam tego idealnego fikcyjnego męża literackiego... 


Pytanie 7 
Skąd nazwa Twojego bloga?
Wybierając nazwę bloga kierowałam się przede wszystkim kryteriami jakie chciałam w nim zamieścić: od początku wiedziałam, że nie będę tylko umieszczać na nim recenzji książek albo konkursów. Chciałam, żeby było to dobre połączenie czytania i pisania w jedno, czyli w świat literacki. 
Czemu Marzenie Literackie? Może głównie dlatego, że sama spełniam swoje marzenie pisarskie o wydaniu książki, ale też dzieleniu się z ludźmi własnymi przemyśleniami w postaci recenzji i opowiadań. Spodobała mi się ta nazwa bo jest prosta, ale oddająca naprawdę wiele. 


Pytanie 8
Książka, do której chętnie wracasz ponownie?
Jeszcze nie zdarzyło mi się czytać dwa razy tej samej książki, ale ostatnio naszła mnie ochota na ponowne przeczytanie "Lalki" Prusa. Nostalgia mnie wzywa.


Pytanie 9 
Twoja ulubiona bajka z dzieciństwa?
Ołowiany Żołnierzyk.


Pytanie 10
Twoje najlepsze 3 filmy, jakie do tej pory obejrzałaś?
Obecność, Sinister, Mój przyjaciel Hachiko.


Pytanie 11
Na jaką książkę obecnie polujesz? 
No troszeczkę ich jest, ale wymienię te najważniejsze. Do tej pory wszystkie te na które polowałam udało mi się przeczytać. O mojej wymarzonej liście czytelniczej będzie osobny post. 


A Wy w jakich tagach ostatnio braliście udział?
Copyright © 2016 Marzenie Literackie , Blogger