Spotkanie z Olgą Tokarczuk: "Olga Tokarczuk na świecie. Przekłady. Odgłosy prasy. Fotografie." [FOTORELACJA]

olga tokarczuk, marzenie literackie, spotkania z pisarzami

07.12.2016 roku w wałbrzyskiej Bibliotece pod Atlantami odbył się wernisaż wystawy prac Olgi Tokarczuk zatytułowanej Olga Tokarczuk na świecie. Czytelnicy oprócz zapoznania się z prywatnymi zdjęciami autorki, mogli również wziąć udział w spotkaniu z pisarką, które odbyło się tuż po uroczystości otwarcia. Niektórzy wykorzystali okazję, żeby zamienić z pisarką kilka zdań. Nie obyło się bez autografów i pamiątkowych zdjęć. Spotkanie prowadziła dr Sylwia Bielawska. wernisaż, olga tokarczuk na świecie
Plakat wydarzenia

Biblioteka pod Atlantami w WałbrzychuOlga Tokarczuk - autorka powieści Podróż ludzi Księgi (1993)E. E. (1995)Prawiek i inne czasy (1996)Dom dzienny, dom nocny (1998)Ostatnie historie (2004)Bieguni (2007)Prowadź swój pług przez kości umarłych (2009)Księgi Jakubowe (2014) (...)

Laureatka wielu nagród, w tym m.in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich(1997) oraz Paszportu „Polityki” (1997), Nagrody Kulturalnej Śląska (2003), Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego (2008) oraz Uznamskiej Nagrody Literackiej (2012). Czterokrotnie nominowana do literackiej nagrody Nike, którą otrzymała w 2008 roku za powieść Bieguni. Za Dom dzienny, dom nocny otrzymała prestiżową nagrodę „Brücke Berlin”-Preis (2002) i była nominowana do International IMPAC Dublin Literary Award (2004).


źródło: www.wydawnictwoliterackie.pl


olga tokarczuk, spotkania z pisarzami
64 tłumaczenia dzieł Tokarczuk

Jej książki tłumaczono na wiele języków, m.in. angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski, szwedzki, duński, bułgarski, serbski, chorwacki, rosyjski, czeski, ukraiński, turecki, a także chiński, japoński i hindi. Niektóre utwory doczekały się inscenizacji teatralnych (m.in. Prawiek i inne czasy, dwukrotnie: w reż. S. Majewskiego i P. Tomaszuka, oraz E.E., spektakl Teatru Telewizji w reż. Marii Zmarz-Koczanowicz) i adaptacji filmowych (Żurek, reż. R. Brylski, Aria Diva, reż. A. Smoczyńska). W 2015 roku w oparciu o scenariusz pisarki na podstawie książki Prowadź swój pług przez kości umarłych powstanie film w reżyserii Agnieszki Holland.

źródło: www.wydawnictwoliterackie.plFotografie z udziałem pisarki, podróżującej po świecie były jedynie niewielkim elementem całości wystawy. Oprócz tego można było podziwiać obcojęzyczne przekłady niektórych dzieł Tokarczuk. Poniżej znajdziecie kilka z nich:

olga tokarczuk, spotkania z pisarzami
Przekłady dzieł w języku angielskim


olga tokarczuk, spotkania z pisarzami
Przekłady dzieł w języku francuskim


olga tokarczuk, spotkania z pisarzami
Przekłady dzieł w języku duńskim


olga tokarczuk, spotkania z pisarzami
Przekłady dzieł w języku japońskim


olga tokarczuk, spotkania z pisarzamiolga tokarczuk, spotkania z pisarzamiolga tokarczuk, spotkania z pisarzamiolga tokarczuk, spokania z pisarzamiolga tokarczuk, spotkania z pisarzamiolga tokarczuk, spotkania z pisarzamiolga tokarczuk, spotkania z pisarzaiolga tokarczuk, relacja


olga tokarczuk, spotkania z pisarzami
Po uroczystości otwarcia odbyło się spotkanie z autorką, która szerzej opowiedziała o swoim pokrewieństwie z Wałbrzychem: gdzie mieszkała, czym się zajmowała, a także o tym, jak ważne miejsce zajmuje w jej sercu Wałbrzych.  
A oto mój autograf:

marzenie literackie, olga tokarczuk


Czy są tutaj obecni fani Olgi Tokarczuk?Copyright © 2016 Marzenie Literackie , Blogger