Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską [FOTORELACJA]

magdalena grzebałkowska, spotkanie autorskie

20 stycznia 2017 roku w wałbrzyskiej Bibliotece pod Atlantami odbyło się spotkanie autorskie z pisarką i reporterką Magdaleną Grzebałkowską. Czytelnicy mieli okazję zadać pisarce kilka pytań oraz dowiedzieć się co nieco o jej dalszych planach twórczych. Jak przyznała sama Grzebałkowska, do Wałbrzycha nie przybyła jedynie na spotkanie z fanami. Przez najbliższy czas będzie ona podążać śladami przeszłości Krzysztofa Komedy Trzcińskiego (kompozytor i pianista jazzowy, który przez rok mieszkał w mieście) do najnowszej biografii, nad którą aktualnie pracuje. plakat, spotkanie autorskie, magdalena grzebałkowska
Plakat spotkaniaMagdalena Grzebałkowska - polska pisarka i reporterka „Gazety Wyborczej”. Autorka biografii ks. Jana Twardowskiego oraz Tomasza i Zdzisława Beksińskich. Laureatka Nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego. W 2016 nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” za książkę 1945. Wojna i pokój. 

Otrzymała wiele nagród, w tym:
Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich:
Nagroda im. prof. Stefana Myczkowskiego: 2005
Nagroda im. Stefana Żeromskiego – dwukrotnie: 2008, 2010
Grand Press 2009 w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne
Śląski Wawrzyn Literacki 2014 za książkę Beksińscy. Portret podwójny.

źródło: www.wikipedia.org
Skąd pomysły na swoją twórczość?
Autorka opowiadała o tym, jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem oraz o propozycji wydania książki, do jakiej zachęciło ją wydawnictwo, o pomysłach na dotychczasowe dzieła, które już się ukazały. Żadne z nich nie były natomiast inicjatywą Grzebałkowskiej, a wydawnictwa Znak. 

Co Grzebałkowska uważa za najtrudniejsze w procesie twórczym? 
Samo pisanie i jak przyznała pisarka - według niej - wychodzi to autorce najgorzej. Grzebałkowska powiedziała, że nie lubi pisać, a samo zbieranie materiałów reporterskich zajmuje jej około półtora roku. 

Kim prywatnie jest autorka?
Przede wszystkim mamą - co sama podkreśla. W wolnym czasie uwielbia chodzić z córeczką na zakupy. 


Największym zainteresowaniem czytelników cieszyło się dzieło Beksińscy. Portret podwójny. i to o tę książkę najczęściej pytali. Co ciekawe, mimo iż okładka nowego filmu Ostatnia rodzina głosi, że ekranizacja jest na podstawie książki, to tak naprawdę pisarka nie miała żadnego udziału w filmie. Powstał odrębny scenariusz i fabuła, która w rzeczywistości nawet nie pokrywa się z dziełem.


A tutaj ja z autorką i autografem: 


Magdalena Grzebałkowska jest kobietą uśmiechniętą, wyjątkową duszą towarzystwa, o niezwykle otwartym usposobieniu wobec czytelnika i życzliwej naturze. Choć jestem dopiero przed lekturą, bardzo cieszę się z nadarzonej okazji. Od dłuższego czasu polowałam na samą książkę, a tu proszę - dostałam więcej niż oczekiwałam. Lubicie twórczość Magdaleny Grzebałkowskiej? 

Copyright © 2016 Marzenie Literackie , Blogger