5 książek, które mnie rozczarowały #1

5 książek, które mnie rozczarowały #1, Cykl książkowy, Marzenie Literackie

Właśnie ukazała się książka, na którą prawdopodobnie czekałeś pół życia – (książkoholicy dobrze wiedzą, o czym mowa i wcale teraz nie przesadzam) – nadchodzi ten moment: kupujesz wreszcie wymarzoną książkę, zasiadasz, relaksujesz się, (ale przed tym jeszcze napawasz się tą chwilą), zaczynasz czytać z zapartym tchem i... w pewnym momencie czujesz, że coś jest nie w porządku. Spotykasz się z falą głębokiego rozczarowania, bo autor zrobił w książce coś, czego nie powinien zrobić. Pytasz  jak on mógł? A ja odpowiadam: czas wylać smutki w nowym cyklu.
Miejsce 5. 
Alex Kava - Fałszywy krok, Cykl książkowy, Marzenie Literackie

Tak ciężko jest umieszczać na liście książkę autorki, którą się uwielbia, ale to prawda: „Fałszywy krok” wypada wyjątkowo słabo. Sama historia może nie tyle co koniec, bo to o nim głównie jest tutaj mowa. Kava rozkręciła porządną fabułę i wartką akcję, kończąc ją zaledwie kilkoma akapitami. O matko, jak sobie przypomnę ten niedosyt na końcu... To tego typu dzieło, od którego lepiej nie zaczynać przygód z dziełami autorki.
Miejsce 4. 
Katrzyna Grochola - Podanie o miłość, Cykl książkowy, Marzenie Literackie

Właściwie, to wciąż zastanawiam się, czego ja właściwie oczekiwałam od fabuły, a co właściwie dostałam. Książkę po prostu przepłynęłam, a dzisiaj nawet nie pamiętam, o czym ona była. Gdyby znalazło się w niej coś interesującego, problem by nie istniał.
Miejsce 3.
Nora Roberts - Poszukiwania, Cykl książkowy, Marzenie Literackie

Och, jak wielki błąd popełniono, kategoryzując zwykłe romansidło do miana thriller/sensacja/kryminał. Oczywiście dałam się na to nabrać, bo skąd mogłam wiedzieć, że Poszukiwania” zawierają 445 stron mdłych scen, na łamach mieszanki erotyki i romansu, a jedynie 3 z nich są interesujące? (bo wtedy rozpoczyna się ów kryminał). Autorka zraziła mnie do siebie do tego stopnia, że porządnie zastanowię się nad tym, czy kiedykolwiek jeszcze sięgnę po jej dzieła.
Miejsce 2. 
Artur Górski - O kobietach polskiej mafii, Cykl książkowy, Marzenie Literackie


Goryczy ciąg dalszy.
Skoro jest o „kobietach polskiej mafii”, to dlaczego nie idzie dowiedzieć się o nich niczego istotnego? Nie wiem. Wiem przynajmniej, że już nie sięgnę po żadną część z serii o Masie. 
Miejsce 1.
Andrew O'Hagan – Rozważania psa Mafa i jego przyjaciółki Marilyn Monroe, Cykl książkowy, Marzenie Literackie

Moje największe rozczarowanie w ostatnim czasie. 
Tyle, ile złudnych oczekiwań wkładałam w tę książkę, to chyba jak do tej pory jeszcze w żadnej się nie znalazło. Książka o wszystkim, tylko nie o Marilyn. Zwykła przykrywka marketingowa ze znaną postacią. Jeśli chcecie wiedzieć więcej, zapraszam na recenzję.Co byście dodali jeszcze do listy? Piszcie!
Copyright © 2016 Marzenie Literackie , Blogger