TOP 5: książek idealnych na Halloween

TOP 5: książek idealnych na Halloween, Topki, Marzenie Literackie

Halloween. Halloween się zbliża  czyż to nie idealna okazja dla fanatyków grozy, aby dać upust swoim najmroczniejszym wyobrażeniom? Z pewnością. Chcesz znaleźć coś idealnego dla siebie, ale nie wiesz po jaką książkę sięgnąć? Spokojnie. W dzisiejszym poście prezentuję kilka pozycji, które mogą usatysfakcjonować twoje straszne oblicze. Oto one: 
Stephen King - TO, Topki, Marzenie Literackie

Oczywiście nie mogło zabraknąć książki, która ostatnimi czasy jest na tapecie literackiego i filmowego podniebienia. Najbardziej popularna książka Stephena Kinga, a zarazem najstraszniejsza w historii horroru. Licząca sobie ponad 1100 stron cegła sprawi, że nie zaśniesz w nocy. Najlepsza powieść Kinga, jaką do tej pory czytałam.
Ed i Lorraine Warren - Demonolodzy, Topki, Marzenie Literackie

Książka, na podstawie której powstał głośny horror Obecność Obecność 2, a opisane wydarzenia są autentyczne. Jeśli jesteś fanem filmu, jest duża szansa, że wkrótce także i książki. 
Ransom Riggs - Trylogia Osobliwego Domu Pani Peregrine, Topki, Marzenie Literackie


Wywołująca dreszcz emocji i grozy opowieść o domu sierot na tajemniczej wyspie, zamieszkiwanym niegdyś przez równie tajemnicze dzieci.
Szesnastoletni Jakub, którego dziadek był jednym z nich, przyjeżdża na wyspę, żeby za wszelką cenę odkryć przeszłość dziwnego, zniszczonego domu i jego małych mieszkańców. Czy Jakub zmierzy się z potworami ze swoich snów? Czy osobliwe dzieci ze starych fotografii pokazywanych przez dziadka naprawdę istniały? Co jest bajką, a co prawdą? Co jest faktem, a co urojeniem?” .


Być może nie jest to seria w tematyce typowej grozy, jednakże z pewnością budzi mały dreszczyk  niepokoju, zwłaszcza kiedy już poczujemy specyficzny klimat książek. Horror dla młodzieży  bo tak się go kwalifikuje  zachwyca ekscentrycznymi fotografiami i niezapomnianą historią. Wystarczy tylko spojrzeć. 
John Everson - Igły i grzechy, Topki, Marzenie Literackie
Już sama okładka wywołuje niepokój, prawda? 
Niezaprzeczalnie godna uwagi książka, która zawiera w sobie zbiór różnorodnych opowiadań. Plusem jest to, że każdemu przypadnie tutaj do gustu.
Stephen King - Misery, Topki, Marzenie Literackie

King rozpoczyna listę, King ją kończy. Druga najlepsza jak dotąd powieść mistrza grozy, jaką do tej pory czytałam. Przerażająca, intrygująca i wciągająca. Psychopatyczna Annie Wilkes na Halloween, dlaczego by nie? A może dodałbyś coś jeszcze do tej listy? Znasz ciekawe horrory? Podziel się w komentarzu! 
Copyright © 2016 Marzenie Literackie , Blogger