5 książek idealnych na Halloween

5 książek idealnych na Halloween, Marzenie Literackie

Halloween. Halloween się zbliża - czyż to nie idealna okazja dla fanatyków grozy, aby dać upust swoim najmroczniejszym wyobrażeniom? Z pewnością. Chcesz znaleźć coś idealnego dla siebie, ale nie wiesz po jaką książkę sięgnąć? Spokojnie. W dzisiejszym poście prezentuję kilka pozycji, które mogą usatysfakcjonować Twoje straszne oblicze. Oto one: 
Stephen King, TO, TOP 5, Marzenie Literackie

Oczywiście nie mogło zabraknąć książki, która ostatnimi czasy jest na tapecie literackiego i filmowego podniebienia. Najbardziej popularna książka Stephena Kinga, a zarazem najstraszniejsza w historii horroru. Licząca sobie ponad 1100 stron cegła sprawi, że nie zaśniesz w nocy. Najlepsza powieść Kinga, jaką do tej pory czytałam (recenzja). 


Książka, na podstawie której powstał głośny horror Obecność i Obecność 2, a opisane wydarzenia są autentyczne. 
Jeśli jesteś fanem filmu, jest duża szansa, że wkrótce także i książki. 

Ransom Riggs, Trylogia Osobliwego Domu Pani Peregrine, TOP 5, Marzenie Literackie

Wywołująca dreszcz emocji i grozy opowieść o domu sierot na tajemniczej wyspie, zamieszkiwanym niegdyś przez równie tajemnicze dzieci.
Szesnastoletni Jakub, którego dziadek był jednym z nich, przyjeżdża na wyspę, żeby za wszelką cenę odkryć przeszłość dziwnego, zniszczonego domu i jego małych mieszkańców. Czy Jakub zmierzy się z potworami ze swoich snów? Czy osobliwe dzieci ze starych fotografii pokazywanych przez dziadka naprawdę istniały? Co jest bajką, a co prawdą? Co jest faktem, a co urojeniem? 


Być może nie jest to seria w tematyce typowej grozy, jednakże z pewnością budzi mały dreszczyk  niepokoju, zwłaszcza kiedy już poczujemy specyficzny klimat książek. Horror dla młodzieży - bo tak się go kwalifikuje - zachwyca ekscentrycznymi fotografiami i niezapomnianą historią. Wystarczy tylko spojrzeć. 

John Everson, Igły i grzechy, TOP 5, Marzenie Literackie

Już sama okładka wywołuje niepokój, prawda? 
Niezaprzeczalnie godna uwagi książka, która zawiera w sobie zbiór różnorodnych opowiadań. Plusem jest to, że każdemu przypadnie tutaj do gustu.

Stephen King, Misery, TOP 5, Marzenie Literackie

King rozpoczyna listę, King ją kończy. Druga najlepsza jak dotąd powieść mistrza grozy, jaką do tej pory czytałam. Przerażająca, intrygująca i wciągająca. Psychopatyczna Annie Wilkes na Halloween, dlaczego by nie? 
A może dodałbyś coś jeszcze do tej listy? Znasz ciekawe horrory? Podziel się w komentarzu! 

Copyright © 2016 Marzenie Literackie , Blogger