Degustacja okładkowa #4

Degustacja okładkowa #4, Cykl książkowy, Marzenie Literackie

Okładki książek – kto nie zwraca na nich uwagi? No właśnie! Nie ma książkoholika, który nie kupiłby chociaż jednej książki nie sugerując się okładką. Brzmi znajomo? Piękne, intrygujące, nietuzinkowe. A jakie okładki pojawią się w dzisiejszym cyklu? Ponieśmy się degustacji okładkowej i sprawdźmy jakie zestawienie czeka na nas dzisiaj. Nie zwlekajmy! 1. Belinda Bauer - Martwa jesteś piękna

Degustacja okładkowa #4, Cykl książkowy, Marzenie Literackie
Eve Singer zarabia na życie, opisując zbrodnie. Pracuje w telewizji jako reporterka kryminalna, ale jej kariera utknęła właśnie w martwym punkcie. Eve zdaje sobie sprawę, że musi zrobić wszystko, by sprostać oczekiwaniom żądnych sensacji widzów. Podobnie jest z mordercą: on również karmi się śmiercią, która go fascynuje. Ma w zwyczaju reklamować swoje makabryczne występy, chce, żeby cały świat podziwiał piękno umierania. Kiedy kontaktuje się z Eve, dziennikarka początkowo cieszy się, że jako pierwsza będzie mogła przesłać relację z miejsca zbrodni. Jednak szybko zrozumie, że zabójca ma dwie obsesje. Pierwszą jest mordowanie ludzi w miejscach publicznych. A drugą – ona sama…
Zielone motyle na widoku czarnego tła z idealnie dobraną czcionką.  Niby nic wymyślnego, a jednak sens tkwi w prostocie. Jedno trzeba przyznać: okładka ma w sobie to coś, co robi wrażenie.
2. Przemysław Żarski - Umwelt   

Degustacja okładkowa #4, Cykl książkowy, Marzenie Literackie


Policja znajduje w parku ciało nauczycielki. Jedynym śladem, jaki zabójca pozostawia na miejscu zbrodni, jest motyl, wciśnięty do kieszeni płaszcza ofiary. Sprawą kieruje doświadczony śledczy Adam Berger. Zaczyna się wyścig z czasem, w którym ceną za błędy i nadmiernie rozrośnięte ambicje jest ludzkie życie.
Miastem wstrząsają kolejne zabójstwa, które odciskają silne piętno na życiu młodego lekarza Tomasza Witkowskiego. Wprowadzają chaos w jego uporządkowany świat i sprawiają, że Witkowski obsesyjnie dąży do poznania prawdy. Nieuchwytny morderca wciela w życie plan, którego realizacja wymaga ofiar, w którym rzeczywistość przeplata się z retrospekcjami i trudno odróżnić jawę od snu. Giną kolejne osoby, a elementy układanki wciąż do siebie nie pasują. Komisarz Adam Berger musi się zmierzyć z niezwykle przebiegłym i budzącym grozę psychopatą. Czas ucieka. Kto pierwszy zdoła dotrzeć do prawdy?


Okładka odzwierciedlająca stan psychiczny bohatera – schizofrenię w oparciu o kluczowy element w toczącym się śledztwie książki. Mroczna i tajemnicza. Jak lepiej oddać klimat książki niż poprzez taką okładkę?3. C. J. Tudor - Kredziarz

Degustacja okładkowa #4, Cykl książkowy, Marzenie LiterackieRok 1986. Eddie i jego przyjaciele dorastają w sennym angielskim miasteczku. Spędzają czas, jeżdżąc na rowerach i szukając wrażeń. Porozumiewają się kodem: rysowanymi kredą ludzikami. Pewnego dnia jeden tajemniczy znak prowadzi ich do ludzkich zwłok. Od tej chwili wszystko zmienia się w ich życiu.
Trzydzieści lat później Eddie i jego przyjaciele dostają listy z wiadomością napisaną tajemniczym kodem z dawnych lat. Uważają, że to żart do momentu, gdy jeden z nich nie ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Do Eddiego dociera, że jedyną drogą do ocalenia siebie przed podobnym losem jest próba zrozumienia, co tak naprawdę stało się przed laty.Równie mroczna co poprzednia okładka, z góry zarażająca dreszczykiem niepokoju. Kto z nas w dzieciństwie nie grał w wisielca? Kto z nas nie rysował kredą po chodniku? A może by tak połączyć te dwa elementy w jedno? Jedno jest pewne, efekt końcowy wyszedł świetnie.
4. W. Bruce Cameron - Był sobie pies  

Degustacja okładkowa #4, Cykl książkowy, Marzenie LiterackieOto pełna głębokich uczuć i zdumiewająca opowieść o oddanym psie, który życiową misją czyni wpajanie swoim właścicielom znaczenia miłości i pogody ducha. To powołanie wypełnia na przestrzeni... kilku żyć.
Bailey jest zszokowany – po krótkim i smętnym życiu, jakiego doświadczył w postaci bezpańskiego kundla odradza się w ciele niesfornego szczeniaka. Kiedy trafia pod opiekę ośmiolatka Ethana, który kocha go całym sercem, odkrywa nowe oblicze – dobrego, poczciwego psiaka. Jednak życie u uwielbianej rodziny to nie koniec przygód Baileya. Ponownie odradza się w postaci kolejnego psa!Urocza i przyjazna mordka najlepszego przyjaciela człowieka, a na nim ciepłe spojrzenie i zimny nos psa. Żaden psiarz nie będzie w stanie oprzeć się wrażeniu, jakie wywoła na nim ten widok!

5. J. D. Barker - Czwarta małpa

degustacja okładkowa, cykl książkowy, czwarta małpaTajemniczy seryjny morderca zwany przez policję Zabójcą Czwartej Małpy sieje grozę wśród mieszkańców Chicago. Policja od lat bezskutecznie próbuje odkryć jego tożsamość.
Przełomem w śledztwie jest wypadek, w którym pod kołami autobusu ginie pieszy. Prawdopodobnie to Zabójca Czwartej Małpy: przy zwłokach zostaje znalezione charakterystyczne pudełko z fragmentem ciała uprowadzonej ofiary.
Detektyw Sam Porter w kieszeni marynarki mężczyzny znajduje pamiętnik. Musi wejść w umysł psychopaty, by zrozumieć jego zagmatwaną historię i odnaleźć ostatnią porwaną osobę. Zanim będzie za późno… Uwielbiamy sytuacje, w których dobra fabuła powieści przekłada się na okładkę. W przypadku Czwartej małpy choć okładka może sprawiać wrażenie bycia powieloną częścią wielu innych stron tytułowych, to jednak wszyscy musimy się zgodzić, że patrząc na coś, co mamy przed sobą od razu dostajemy komunikat, że czeka na nas dobre dzieło.
Która z okładek podoba Wam się najbardziej, a która najmniej? 
Piszcie w komentarzach! 
Copyright © 2016 Marzenie Literackie , Blogger