5 książek, które mnie rozczarowały #2

5 książek, które mnie rozczarowały #2, Cykl książkowy, Marzenie Literackie

Książki mają to do siebie, że lubią zaskakiwać. Jedne bardziej, drugie mniej  lecz czasami bywa tak, że z bliżej nieokreślonych lub jak najbardziej trafnych powodów, książka zaskakuje w odwrotną stronę. Jak każde dzieło ma swoich zwolenników i przeciwników, tak każdy czytelnik natknął się w swojej karierze na tego typu powieści. Cóż. Nie jestem wyjątkiem, stąd pomysł na ten cykl. Co przygotowałam w dzisiejszym zestawieniu? Niektóre pozycje nie powinny nikogo dziwić. 
Miejsce 5. 
Earlene Fowler - Żona siodlarza, Cykl książkowy, Marzenie Literackie


Książka, którą miałam okazję czytać jeszcze na początku swojej kariery czytelniczej, gdzieś mimochodem w zbiorze „książek wybranych”. Minęło tyle lat, a ja zapamiętałam jedynie tyle, że powieść miała tak intrygujące opisy wydarzeń i dialogi, iż mucha latająca gdzieś w kącie wydawała się mieć zgrabniejsze odwłoki niż całość fabuły (o ile można ją tak nazwać).
Miejsce 4.
Becca Fitzpatrick - Szeptem, Cykl książkowy, Marzenie Literackie

Dzieło, które także znajduje się na liście powieści debiutów czytelniczych w mojej karierze móla książkowego. To już nawet nie chodzi o to, że nie przepadam za romansami. Ta książka jest po prostu mdła i naciągana. I mimo że to młodzieżówka, gdzieś tam w duchu nastawiałam się (mimo wszystko) na coś więcej niż tylko wzdychanie do przystojnego anioła. 
Miejsce 3.
Amy A. Bartol - Prowokacja, Cykl książkowy, Marzenie Literackie

Po bardzo udanej Intuicji nadszedł czas na Prowokację, a wraz z nią nadszedł czas na stracenie nadziei na bardzo udaną lekturę i dobre mniemanie o sadze. Cały czas zastanawiam się, jak to możliwe, że obie te części tak bardzo mogą różnić się od siebie na poziomie tolerancji powieści. Pierwszy tom wywołał niemałą chrapkę na więcej, tylko po co? Evie w Prowokacji irytuje na wszelkie możliwe sposoby swoimi nagłymi zmianami nastrojów, historia jest zbyt chaotyczna, a bohaterowie nawaleni na jedno kopyto „boskości”.  
Miejsce 2.
C. J. Tudor - Kredziarz, Cykl książkowy, Marzenie Literackie

Miało być bardzo mrocznie, tajemniczo i psychodelicznie, a w efekcie dostaliśmy nieumiejętnie rozciągnięty w czasie kryminał, w pełni niewykorzystany potencjał powieści i marny przykład suspense'u, niewnoszący za wiele do fabuły. Jakie było moje rozczarowanie, gdy nastawiłam się na niemały wątek psychologiczny, a nie dostałam z niego nic. Kolejna książka z serii przereklamowanych perełek wydawniczych. 
Miejsce 1.
Tadeusz Biedzki - Ostatnie srebrniki, Cykl książkowy, Marzenie Literackie

Najgorsze, największe i najbardziej odczuwalne rozczarowanie  Ostatnie srebrniki. Historia sięgająca czasów Chrystusa, wędrująca stopniowo, aż po teraźniejszość. Miał być kryminał, ostatecznie dzieło stało się zlepkiem historycznym rozsianym w czasie. Mocne wejście, ze słabym zakończeniem: ucięta akcja, utracony potencjał powieści, tak samo szybki początek jak i zakończenie. Miało być po trosze ze wszystkiego, ostatecznie wyszło o niczym. Nie lubimy czegoś takiego. Pokładałam zbyt wielkie nadzieje w książce. Co byście dodali jeszcze do listy? Piszcie!
Copyright © 2016 Marzenie Literackie , Blogger