Krystyna Bezubik - Piszę codziennie. 36-dniowe wyzwanie | Gdy pisarska osobowość ma szansę swobodnie wyjść z ukrycia. Chcesz się przekonać jak smakuje praktyka?

Krystyna Bezubik - Piszę codziennie. 36-dniowe wyzwanie, Recenzja, Marzenie Literackie

Marzy ci się kariera pisarska? A może niedawno w historii twoich doświadczeń zapisały się pierwsze kroki autorskie? Bez znaczenia. Oto w twoich rękach znajduje się szansa na kolejne wyzwanie literackie, które jako jedno z niewielu poradników pomoże rozwinąć się twoim umiejętnościom o wiedzę PRAKTYCZNĄ. Przejadłeś się suchymi poradami i szukasz odmiany? A może nie trafiłeś jeszcze na to, czego potrzebujesz?
Czas sięgnąć po pióro i sprawdzić, co znajduje się dalej.


Jesteś gotowa podjąć wyzwanie?”.
36 dni. 36 ćwiczeń pisarskich. A wszystko po to, abyś zaczęła pisać tak, by inni chcieli to czytać i z czasem mogła napisać dobrą książkę lub prowadzić poczytny blog. „Piszę codziennie. 36-dniowe wyzwanie” to 36 ćwiczeń, dzięki którym: 
- wyrobisz w sobie nawyk systematycznego pisania;
- wyćwiczysz swój warsztat pisarski;
- wyćwiczysz lekkie pióro. 

Jesteś gotowa podjąć wyzwanie? 
Z ręką na sercu muszę przyznać, że Piszę codziennie. 36-dniowe wyzwanie jest pierwszym tego typu kompendium pisarskim naładowanym taką wielką ilością praktyki, jakiej w życiu moje oczy jeszcze nie zdołały dojrzeć. To pierwszy tego typu poradnik, w którym, po pierwsze  odbiorcą staje się pisarz, a nie czytelnik, po drugie, to my jesteśmy odpowiedzialni za uzupełnienie stron tekstem, a nie sam twórca i w końcu po trzecie  autorka daje możliwość wykazania się naszym pisarskim smakom, za pomocą różnorodnych ćwiczeń tematycznych od A do Z. Wszyscy wiemy, kim jest pisarz, ale Piszę codziennie. 36-dniowe wyzwanie” doskonale nadaje barwy znaczenia temu słowu, nie kierując się wyłącznie pisaniem o pisarzu, a pokazywaniem i wyznaczaniem kierunku  Nie pisz o strachu, pokaż mi jak się bać”.
Tak jak już wspomniałam, zróżnicowane ćwiczenia nadają czysto praktycznego wydźwięku poradnikowi. W sumie znajdziemy ich tutaj 36. Jedno ćwiczenie przypada na jeden dzień. Czy to sporo? Zważywszy na to, ile trwa wyzwanie, śmiało można potwierdzić, że właśnie tak. Autorka oprócz chęci wyrobienia nawyku systematyczności u piszącego, próbuje zaprosić też odbiorcę do odkrycia swojego pisarskiego wnętrza, co jak dla mnie jest niezwykle istotne w budowaniu charakteru. Sama koncepcja i sposób napisania poradnika przypomina formę warsztatów, w jakich mamy okazję brać udział w teraźniejszości. Autorka jest coachem, my jesteśmy praktykantami. Choć Krystyna Bezubik w poradniku zwraca się głównie w formie żeńskiej, absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby płeć męska także przyjrzała mu się z podobną bliskością co poprzednia.
A jakie są moje odczucia po 36-dniowym wyzwaniu? Bardzo pozytywne. Niektóre ćwiczenia pozwoliły zlokalizować elementy przechodzące bez większego problemu, a inne, te nieco bardziej szwankujące, zapisywały się w notesie jako wymagające ode mnie większego skupienia. Niektóre irytowały przez pustkę na papierze, której nie potrafiłam z jakiegoś względu zapełnić, inne sprawiały nieoczekiwaną satysfakcję. Sinusoida drogi do sukcesu - dokładnie tak jak bywa to w tym pisarskim świecie - w końcu dopięła stronę 36-dniowego wyzwania do końca, co bez mrugnięcia okiem zalicza eksperyment do rangi ciekawych doświadczeń, które w znaczącym stopniu przyczyniły się do lepszego przyswojenia umiejętności pisarskich. To były w pełni sukcesywnie wykorzystane 36 dni, jakie miałam okazję przerobić.
Dla aspirujących debiutantów i świeżo upieczonych pisarzy, dla tych, którzy chcieliby poprawić swój warsztat pisarski bądź wzbogacić o dodatkowe doświadczenia pisarskie. 
+ Praktyczne ćwiczenia;
+ Różnorodność wyzwań;
+ Harmonogram na każdy dzień.

- Adresowana tylko do kobiet.
Poradnik pozwolił lepiej zrozumieć moje pisarskie potrzeby. Momentami irytował, częściej sprawiał satysfakcję, aż w końcu zamienił się w ważne doświadczenie pisarskie. Uważam, że to obowiązkowa lektura dla każdego dobrze prosperującego oraz debiutującego pisarza. 
Najważniejsze to znaleźć sposób na siebie i swoje pisanie. Nie ma złotej metody odpowiedniej dla każdego”.

Bardzo często pod brakiem czasu ukrywają się inne blokady. Może to być jakiś strach, niepewność, czy mi się uda. Już samo przyznanie się do swoich wewnętrznych obaw, osłabia ich siłę”.

Naprawdę wierzę w to, że pisanie nas zmienia, a na pewno pozwala nam odkryć bardziej prawdziwych siebie”.Krystyna Bezubik, Piszę codziennie. 36-dniowe wyzwanie, Recenzja, Marzenie Literackie


Krystyna Bezubik, Piszę codziennie. 36-dniowe wyzwanie, Recenzja, Marzenie LiterackieEgzemplarz recenzencki otrzymałam od autorki.


Ogólna liczba stron: 104
Rodzaj literacki: poradnik
Tytuł oryginału: Piszę codziennie. 36-dniowe wyzwanie 
Wydawnictwo: E-bookowo.pl
Cena okładkowa: 27,31
Data wydania: 11.12.2018
Ocena książki: 8,5/10,0
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku!

Zamiast reklamować się na blogu, napisz sensowny komentarz. Obiecuję, że odwdzięczę się w wolnej chwili.

Copyright © 2016 Marzenie Literackie , Blogger