Frédéric Saldmann - Recepta na dobre zdrowie | Bo zdrowie to nic innego jak prostota!

Frédéric Saldmann - Recepta na dobre zdrowie, Recenzja, Marzenie Literackie

W zdrowym ciele, zdrowy duch – dokładnie takie stwierdzenie niejednokrotnie udało nam się usłyszeć od osób, które mimo sędziwego wieku, mają się naprawdę wyśmienicie i w najbliższym czasie nie zanosi się u nich na zmianę. Ludzie od lat starają się zgłębić tajemnicę nieśmiertelności, choć nie sposób zaprzeczyć, że to właśnie zdrowie może przyczynić się do wydłużenia naszego istnienia. A gdyby tak stworzyć receptę na dobre zdrowie? Jak wtedy wyglądałby przepis na hart ciała i ducha?


Skuteczne recepty lekarza francuskich gwiazd na to, jak dzięki naturalnym metodom wydłużyć swoje życie, zachować zdrowie i pogodę ducha”.
W tej książce proponuję ci spotkanie z samym sobą. Twoje osobiste zwycięstwo wszystko zmieni – sprawi, że przez całe życie będziesz zdrów jak ryba. Wskazuję ci skuteczne metody osiągnięcia tego celu. A piszę tak, jakbym z tobą rozmawiał, z życzliwością i sympatią. W kontaktach z pacjentami czuję się jak ojciec opiekujący się własnymi dziećmi. Czuwam nad nimi i robię wszystko, by wyposażyć je w narzędzia chroniące ich zdrowie. To narzędzia proste, lecz nieznane lub mało znane, w większości zdroworozsądkowe. Wskażę ci dobre odruchy służące dobremu zdrowiu, metody naturalne i bezpieczne. Moim celem jest pomóc ci zachować siłę, którą nosisz w sobie. Niezależnie od wieku możesz nauczyć się, co powinieneś robić, by po prostu czuć się dobrze.
To była najzdrowsza książka, jaką udało mi się przeczytać! Przyznaję się do tego z ręką na sercu. Tak samo jak przyznaję się tutaj także i do tego, że książkę czytało mi się wyśmienicie ciekawie i szybko. Recepta na dobre zdrowie,Frédéric Saldmann doskonale zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, dlatego wychodzi tym zachowaniom naprzeciw  Recepta na dobre zdrowie to taki maływielki bodziec, który zmusza do zmiany. A zmiana zaczyna się tam, gdzie rodzą się chęci.  
Recepta na dobre zdrowieto taki pomarańczowy pośrednik między czytelnikiem i autorem, za pomocą którego przekazywane są zwykłe i naprawdę proste rady – będziesz zdziwiony, jak prosto jest dbać o ten bezcenny skarb zdrowia. Wystarczy zmienić nawyki, wystarczy zmienić myślenie, wystarczy zacząć działać, a to wszystko bez kosztownych receptur, którymi obdarowują nas ciągłe reklamy środków farmaceutycznych. Bo zdrowie to prostota, a prostota to klucz do zdrowia. Dr Frédéric Saldmann dokładnie taką myśl próbuje przekazać między wersami. Swoją drogą, poradnik napisany jest w taki sposób, jakbyśmy uczestniczyli w spotkaniu z doktorem. Troska i szczerość bijąca z akapitów pozwala poczuć się swobodniej i utrzymać przyjacielską relację przez całą lekturę. 
W tej książce nie ma tematów niezręcznych, nie ma też tematów tabu.
Tutaj czytelnik znajdzie praktyczne porady jak dbać o zdrowie i autor pokusił się nawet o to, żeby podzielić tematycznie interesujące nas wątki: Prawdziwe kilogramy i fałszywe kalorieHigiena wszystko zmieniaJesteś swoim najlepszym lekarzemSzkoła zdrowego rozsądkuMózg erotycznyDrzemie w tobie Einstein, Wydłużyć własne życie” i Szczęście w książce. A ciebie który z nich najbardziej interesuje?  
Recepta na dobre zdrowieprzekazała mi wiele praktycznych porad jak dbać o zdrowie, a o których istnieniu nie miałam momentami zielonego pojęcia. W tym poradniku autor stawia problem i za pomocą własnych rozważań i doświadczenia, problem ten stara się rozwiązać  słowa obierają kierunek, a porady jasną wskazują, w którą stronę zmierzać. Co najważniejsze  autor daje porady w bardzo prosty sposób, bez owijania w bawełnę. 
Ta apetycznie wyglądająca okładka odzwierciedla dokładnie takie samo wnętrze. Recepta na dobre zdrowie” zapewni ci dogłębną rekonstrukcję ciała i ducha. 
Dla każdego. Każdy, kto chce zadbać o zdrowie bez wyjątku, powinien przyjrzeć się jej z bliska. 
+ Praktyczne wskazówki,
+ Dobra relacja z autorem podczas lektury,
+ Proste rozwiązania,
+ Ciekawa okładka.

- Słabo rozwinięte niektóre wątki. 
„Recepta na dobre zdrowie, to książka, którą powinien przeczytać każdy. Ja skonsumowałam ją w dwa wieczory i pozwoliło mi to odkryć wiele prostych nawyków, którym z pewnością znajdę zastosowanie w codzienności. 
Twój zegarek podaje ci dokładną godzinę. Wiesz co prawda, że spóźnia się jedną sekundę na dobę, ale uznajesz, że nie ma to większego znaczenia – kto by sobie zaprzątał głowę jedną sekundą. Jednak po upływie roku opóźnienie zegarka będzie wynosiło sześć minut, po trzech latach – osiemnaście, a po pięciu – pół godziny. Zegarek nie będzie już pełnił swojej funkcji, stanie się bezużyteczny. Ciało ludzkie działa tak samo. Zależnie od twoich nawyków możesz tracić lub zyskiwać lata życia. Czerwone lampki alarmowe zapalają się, kiedy jest za późno – choroba już wyrządziła szkody, których nie sposób naprawić. Organizm był niszczony w środku, niezauważalnie”.Frédéric Saldmann, Recepta na dobre zdrowie, Recenzja, Marzenie Literackie


Frédéric Saldmann, Recepta na dobre zdrowie, Recenzja, Marzenie LiterackieEgzemplarz recenzencki otrzymałam od:Ogólna liczba stron: 320
Rodzaj literacki: poradnik
Tytuł oryginału: Votre sante sans risque
Wydawnictwo: MUZA
Cena okładkowa: 39,90
Data wydania: 13.02.2019
Ocena książki: 9,0/10,0
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Drogi czytelniku!

Zamiast reklamować się na blogu, napisz sensowny komentarz. Obiecuję, że odwdzięczę się w wolnej chwili.

Copyright © 2016 Marzenie Literackie , Blogger